"Offline czy online z kolegami z klasy"

Nasza szkoła ponownie wzięła udział w organizowanych w lutym "Dniach Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!". Razem zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy wiele działań promujących zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Hasłem przewodnim było "Offline czy online z kolegami z klasy". Wszystkie nasze działania były realizowane od początku lutego do końca marca. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w ich realizację. Wychowawcy przeprowadzili pogadanki na godzinie wychowawczej na temat cyberprzemocy, hejtu oraz zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych.

Nauczyciele zajęć informatycznych przeprowadzili lekcje dotyczące bezpiecznego surfowania po Internecie, konsekwencji umieszczania zdjęć i nieodpowiednich wpisów na portalach społecznościowych, oraz korzystania z serwisów i komunikatorów. Nauczyciele wzięli również udział w webinarach Polskiego Centrum Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach online oraz w szkolnym konkursie plastycznym, konkursie na wykonanie komiksu i nagranie krótkiego filmu.

Dzięki zaangażowaniu uczniów wzrosła świadomość różnego rodzaju zagrożeń oraz umiejętność ich unikania. Uczniowie poszerzyli również swoją wiedzę na temat hejtu, prywatności w sieci, cyfrowego śladu oraz fake newsów. Zapoznali się również z narzędziami i sposobami radzenia sobie z fałszywymi informacjami w internecie oraz dowiedzieli się, dlaczego influencerzy nie zawsze mają rację.

A OTO WYNIKI KONKURSÓW;

"Offline czy online z kolegami z klasy"

Film - klasy VII-VIII

I MIEJSCE - MARTA  STOLARCZYK Kl. 7a