Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską

27 lutego miało miejsce niezwykłe wydarzenie w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Gościem honorowym był Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska, która poprowadziła cztery bloki warsztatowe, skierowane do różnych grup społeczności szkolnej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Dyrektor Bożenę Kołodziej we współpracy z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z warsztatów skorzystali uczniowie obu szkół znajdujących się na terenie gminy.

Pierwszy blok zajęć skierowany był do uczniów klas 1-4. Podczas tych zajęć omawiano różne nowe zagrożenia, których mogą doświadczać dzieci w dzisiejszym świecie. Pani Sędzia podkreśliła znaczenie edukacji i świadomości wśród najmłodszych oraz zachęcała do rozmów z rodzicami na temat bezpieczeństwa.
Drugą grupę uczniów, klas 5-8, czekały zajęcia poświęcone zagadnieniom odpowiedzialności nieletnich. Temat ten jest szczególnie istotny, gdyż dotyczy bezpośrednio uczniów starszych klas. Sędzia Anna Maria Wesołowska przybliżyła im zasady odpowiedzialności za swoje czyny oraz konsekwencje, jakie mogą wynikać z nieprzestrzegania prawa.
Trzeci blok spotkania przeznaczony był dla przedstawicieli oświaty, służb i władz. W tym gronie dyskutowano na temat procedury niebieskiej karty, czyli sposobu reagowania na zachowania wymagające pilnej interwencji. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz omówienia praktycznych aspektów działań w przypadkach nagłych.
Ostatni, czwarty blok zajęć, skierowany został do rodziców. Pani Sędzia oraz pozostali uczestnicy spotkania omówili obowiązki rodziców wobec szkoły oraz znaczenie współpracy między rodziną, a placówką oświatową. Była to doskonała okazja do zacieśnienia więzi między szkołą a domem ucznia.
Na spotkaniu obecni byli również liczni goście, wśród których warto wymienić panią wizytator Annę Klempous, wicewojewodę pana Piotra Kozdrowickiego oraz władze gminy, Pana Burmistrza Marcina Czernieca oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Bernadettę Chodasiewicz
Spotkanie z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską było nie tylko doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności, ale także do budowania więzi społecznościowej i współpracy między różnymi instytucjami działającymi na rzecz dobra dzieci i młodzieży. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, wydarzenie to z pewnością pozostanie ważnym punktem w życiu szkoły i lokalnej społeczności.