TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BURMISTRZA KAMIENIECA ZĄBKOWICKIEGO

Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju szachowym, który zorganizowano 19.01.2024 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim.  17 szachistów rywalizowało o Puchar Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego w tym 8 uczniów SP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Zawodnicy grali na dystansie 7 rund tempem 10 minut i 5 sekund na posunięcie dla zawodnika.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszej szkoły był Gnaczy Aleksander (kl. 6a), który zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i I miejsce w juniorach młodszych. 7 miejsce w turnieju i III miejsce w kategorii juniorów zajął Marcel Rawski (kl. 7), 8 miejsce w turnieju i I miejsce w kategorii młodzików wywalczył Gnaczy Szczepan (kl. 2a), na 10 miejscu w turnieju i III miejscu w juniorach młodszych sklasyfikowany został Karol Piwiński (kl. 5a).  Puchary za III miejsce w młodzikach zdobył również Krzywak Łukasz (kl. 3).

Turniej wygrał Masajło Gracjan (Złoty Stok) , II miejsce zajęła Piwińska Gabriela (Doboszowice)  a III miejsce wywalczył Myszogląd Mariusz (Złoty Stok)

Ceremonii dekoracji zawodników dokonali – Burmistrz Marcin Czerniec , Przewodnicząca Rady Miejskiej Bernadeta Chodasewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Cenarski i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim Lidia Jagoda.

Turniej został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowicki przy współpracy Tomka Piwińskiego nauczyciela wychowania fizycznego.