DZIEŃ KOLEJARZA

25 listopada obchodzimy Dzień Kolejarza, dlatego trzecioklasiści z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami p.Ewą Otfinowską i p.Natalią Jędrzejewską odwiedzili  kilka dni wcześniej pracowników kolei PKP CARGO w Kamieńcu Ząbkowickim.

Spotkanie zorganizowała mama jednego z uczniów pracująca na kolei p.Aleksandra Trybulec. Panowie maszyniści instruktorzy Mariusz Urbaniak i Tomasz Kłubowicz oraz zastępca naczelnika ds. trakcyjnych p.Piotr Mikuliszyn opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali film na temat zawodów związanych z koleją. W dowód uznania dzieci  wręczyły kolejarzom kwiaty, samodzielnie wykonane laurki i złożyły serdeczne życzenia zdrowia, szerokich torów i zielonego światła. Następnie podekscytowani ruszyliśmy zwiedzać lokomotywownię.  Największą atrakcją wycieczki okazała się krótka przejażdżka lokomotywą PKP CARGO. Każdy przez chwilę miał okazję poczuć się jak maszynista. Wycieczka z okazji Dnia Kolejarza była świetnym pomysłem na lekcję w ramach preorientacji zawodowej, a dzieci na pewno, podróżując pociągiem, będą ją miło wspominać.

Ewa Otfinowska